Rolnik Polski

Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >RODO >Kontakt
RolnikPolski.pl
home

Polska energetyka wiatrowa na tle światowej
2016-10-21

więcej >

Uwagi Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej do projektu rozporządzenia w sprawie szczegółowe
2016-10-21

więcej >

Uwagi Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej do projektu rozporządzenia Ministra Energii w sp
2016-10-21

więcej >

Decyzja Komisji Europejskiej w sprawie systemu świadectw pochodzenia w Polsce
2016-10-14

więcej >

Mikroinstalacje wiatrowe jako siła napędowa polskiego przemysłu wiatrowego.
2016-05-09

Mikro i małe elektrownie wiatrowe, o których mowa w poniższym tekście, to instalacje, których nie sposób rozpatrywać pod kątem technologicznym bez rozróżnienia na poszczególne jej typy. Podstawowym kryterium podziału jest kierunek osi obrotu, według którego wyróżnia się instalacje poziome (HAWT) i pionowe (VAWT). Technologia dotyczy tutaj instalacji o mocy 3 - 5 kW.


więcej >

Jak prosumenci skorzystają na nowym prawie o OZE?
2016-03-29

Najnowsze regulacje dot. OZE zostały przesunięte ze stycznia 2016 na lipiec 2016, ponadto w ostatnich kilku miesiącach zmiana projektu nowelizacji następowała kilkukrotnie. Czy w obecnej sytuacji prawnej jest możliwe, aby przyszli prosumenci świadomie podjęli decyzję o instalacji?


więcej >

Szybki rozwój technologii wiatrowej i jego wpływ na zmniejszenie kosztów wykorzystania energii OZE
2016-03-15

Wraz z systematycznym rozwojem tradycyjnych farm wiatrowych na świecie, rośnie również zainteresowanie nowymi technologiami i koncepcjami, pozwalającymi zwiększyć efektywność produkcji energii elektrycznej pochodzącej z siły wiatru. Czy już wkrótce będziemy świadkami nowej rewolucji energetycznej?
więcej >

Energia wiatrowa a inne źródła energii odnawialnej
2016-02-29

Inwestycje w odnawialne technologie wytwarzania prądu stają się coraz korzystniejsze, podczas gdy budowa konwencjonalnych elektrowni jest dziś droższa niż w przeszłości. Dzisiaj nikt już nikt nie kwestionuje faktu, iż w niedalekiej przyszłości OZE staną się głównym źródłem czerpania energii w skali przemysłowej oraz indywidualnej.


więcej >

Stan i rozwój energetyki wiatrowej w Polsce centralnej
2016-02-09

Współczesna energetyka wiatrowa jest technologią o korzystnym (w porównaniu z innymi technologiami produkcji energii) wpływie na środowisko, a przy tym pozwalającą w sposób efektywny ekonomicznie realizować cele postawione przed Polską w ramach Pakietu klimatycznego UE. Rozwój technologii doprowadził do wyeliminowania jej wad oraz redukcji kosztów pozyskiwania energii z wiatru, wraz z dalszymi perspektywami ich spadku. Dodatkowo energetyka wiatrowa ma potencjalnie bardzo duże znaczenie dla rozwoju regionalnego i lokalnego, poprzez zwiększanie przychodów samorządów lokalnych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz rynku dla firm produkujących urządzenia i komponenty dla tej technologii. 


więcej >

Mieszkańcy wsi oczekują inwestycji w energię pochodzącą z wiatru
2016-01-14

Nowoczesne technologie OZE w polskich gminach wiejskich to przyszłość polskiej energetyki. Prędzej czy później surowce naturalne skończą się i wtedy może się okazać, że Polska pozostanie krajem z dużym niedoborem energii zarówno dla potrzeb mieszkańców jak i przemysłu. To czarny scenariusz - by nie doszedł do skutku musimy już dzisiaj inwestować w energie odnawialne w tym w energię pochodzącą z wiatru.


więcej >

Legislacja energetyki wiatru - czy nowa ustawa o OZE ułatwi działanie firmom w tym sektorze gospodar
2015-12-28

Zagwarantowanie bezpieczeństwa dostaw energii w sposób przyjazny dla środowiska i w cenach przystępnych dla konsumentów należy do kluczowych celów polityki energetycznej zarówno w Polsce, jak i całej Unii Europejskiej. Dlatego też, Komisja Europejska rozpoczęła prace nad planami zaproponowanej przez Polskę Unii Energetycznej.


więcej >

Energetyka wiatrowa - wielka szansa - nowe wyzwania
2015-12-07

Odnawialne źródła energii, w tym energia uzyskiwana z wiatru to przyszłość energetyki na świecie i w Polsce. Co prawda w ciągu ostatnich kilku lat rozwój OZE oraz energetyki wiatrowej w Niemczech, Danii czy Francji lekko zwolnił, co widać po spadku liczby nowych projektów na świecie o 16%, natomiast w UE o 23%, to Polska jest i pozostanie państwem o wysokim potencjale inwestycyjnym w energetyce odnawialnej.  więcej >

Raport z badania opinii publicznej na temat energetyki wiatrowej
2015-10-29

więcej >

O elektrowniach wiatrowych
2014-04-04


więcej >

Odnawialne źródła energii zwiększają bezpieczeństwo energetyczne Polski
2014-04-03

więcej >

Oddziaływanie na środowisko
2014-04-01

więcej >

Ostatnio dodane ogłoszenia
 

 
 
 
 
 
 
 
 

Reklamuj się u nas

 
Niższe dopłaty w 2020 roku? ... Powstaje polska giełda spożywc ... Susza a gleba ...
... – Projekt wpisuje się bardzo szeroko w wykorzystanie cyfryzacji, w celu skojarzenia rolników-producentów z rynkiem. Krok po kroku dążymy do tego, aby polskie roln ... Trwa zima. Dla rolników i ogrodników to spokojniejsza pora. Tradycyjnie to czas podsumowań, analiz i podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw. W minio ...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność