Rolnik Polski

Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >RODO >Kontakt
RolnikPolski.pl
home

Wizyta w województwie zachodniopomorskim

Minister Krzysztof Jurgiel złożył wizytę w województwie zachodniopomorskim. Jej celem było m.in. zapoznanie się z funkcjonowaniem Oddziału Terenowego KOWR w Koszalinie.

– W tym regionie jest duża produkcja rolna i zwierzęca, a my chcemy zwiększyć udział w rynku producentów krajowych – powiedział podczas konferencji prasowej minister Jurgiel i dodał, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa  jest  instytucją, która ma prowadzić politykę rozwojową na obszarach wiejskich.

– KOWR ma być inicjatorem uruchamiania małych zakładów przetwórczych w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne – mówił szef resortu rolnictwa i zaznaczył, że bardzo ważnym zadaniem KOWR jest również promocja gospodarcza, która przede wszystkim realizowana jest poprzez promocję polskiej żywności.

Minister zaznaczył, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pełni nadzór nad ok. 70 spółkami, w jego gestii jest administrowanie zasobami majątkowymi Skarbu Państwa przeznaczonymi na cele rolne, a także prowadzenie analiz rynkowych.

Spotkanie ministra Krzysztofa Jurgiela z rolnikami, zorganizowane zostało w Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego w Boninie i trwało ponad dwie godziny. Wzięło w nim udział ponad 400. rolników z Pomorza Środkowego.  Omawiano aktualne działania prowadzone w resorcie, a także założenia  Paktu dla obszarów wiejskich oraz strategie sektorowe przygotowywane w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.


Źródło:MRiRW

powrót
     
 
Innowacje dla rolnictwa ... Tworzymy kanon kuchni polskiej ... Jaka może być krowa przyszłośc ...
Minister Jan Krzysztof Ardanowski wziął dziś udział w konferencji pt. „Innowacyjne rozwiązania dla polskiego rolnictwa”. Była to kolejna z cyklu tego typu k ... Wszystkich miłośników kuchni polskiej zapraszamy do współpracy i zaangażowania się w projekt „Kanon kuchni polskiej"/„Polskie dziedzictwo kulinarne". ... ...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność