Rolnik Polski

Sobota
21-4-2018

16 tydzień
Czas letni
Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >Kontakt
RolnikPolski.pl
home

KOWR na targach DJAZAGRO 2018 w Algierii

W dniach 9-12 kwietnia 2018 r. w Algierze w Algierii odbyły się targi rolno-spożywcze DJAZAGRO 2018. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podczas wydarzenia zorganizował polskie stoisko narodowe pod hasłem Poland tastes good.

KOWR realizując działania promujące polskie artykuły rolno-spożywcze na rynkach zagranicznych, umożliwił polskim firmom z branż: produktów mlecznych, słodyczy, owoców i warzyw, dodatków do żywności, prezentację oferty potencjalnym zagranicznym kontrahentom, na stoisku narodowym o powierzchni 36 m2.

Targom towarzyszyła misja gospodarcza zorganizowana przez KOWR we współpracy z Ambasadą RP w Algierze. Podczas pobytu w Algierii polscy przedsiębiorcy wzięli udział w Algiersko-Polskim Dniu Biznesu, który odbył się w Algierskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. W trakcie tego wydarzenia przedstawiciele Ambasady RP w Algierii: Witold Spirydowicz, Ambasador, Edward Wyrozumski, Konsul Ekonomiczny oraz Rafał Raźny, Radca Rolny przedstawili potencjał polskiej gospodarki oraz rolnictwa. Swoją ofertę stronie algierskiej zaprezentowały polskie firmy uczestniczące w misji gospodarczej.

W trakcie targów na stoisku narodowym przedsiębiorcy z Polski uczestniczyli w spotkaniach B2B z lokalnymi przedsiębiorcami, jak również dystrybutorami produktów rolno-spożywczych.

Przedstawiciele polskich firm mieli także możliwość poznania asortymentu produktów oraz cen na rynku algierskim, dzięki udziałowi w objeździe po punktach sprzedaży detalicznej (tzw. store-check). Przedsiębiorcy odwiedzili m.in. algierski hipermarket Beb Ezzouar.

Ponadto 10 kwietnia br. zostało zorganizowane seminarium nt. algierskiego rynku rolno-spożywczego i kultury biznesowej, w trakcie którego przedstawiciel Ambasady RP w Algierze przybliżył uczestnikom misji gospodarczej specyfikę rynku algierskiego oraz zaprezentował aktualną sytuację wymiany handlowej.

 

Źródło:KOWR 

powrót
     
 
Nawożenie kukurydzy ... Umowa i ubezpieczenie dla prac ... Ustawa Prawo łowieckie - szaco ...
Kukurydza ze względu na wysoki potencjał plonowania pobiera duże ilości składników pokarmowych i wody z gleby, dlatego jej nawożenie musi być właściwie zbilansowane. Pr ...

Sejm RP uchwalił dziś ustawę, która wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej oraz ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe dla pracowników sezonowych. ...

W związku z wejściem w życie w dniu 1 kwietnia 2018 r. ustawy o zmianie ustawy Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw oraz pojawiającymi się ...

© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność