Rolnik Polski

Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >RODO >Kontakt
RolnikPolski.pl
home

W Belgii potwierdzono 2 przypadki ASF u dzików.

Belgijska Agencja Federalna ds. Bezpieczeństwa Żywności potwierdziła obecność wirusa ASF u 2 dzików znalezionych w pobliżu wioski Etalle na południu prowincji Luxembourg. Jest to pierwszy przypadek w Europie zachodniej od czasu pojawienia się wirusa w Gruzji i Armenii w 2007 roku. Wioska Etalle leży na styku kilku granic, około 20 km od granicy z Francją i około 20 km od granicy z Luksemburgiem. Niemiecka granica jest oddalona o 65 km.

Infekcję wykryto w wyniku rutynowego badania dzików. Belgijskie władze podjęły działania w kierunku zwalczania wirusa, min. rozpoczęły się polowania na dziki w rejonie wystąpienia ASF. Na razie nie wiadomo jak doszło do zarażenia dzików. Najbliższe znane źródło wirusa zlokalizowane jest w okolicach miejscowości Zlin w Czechach, czyli około 1000 km na wschód od Etalle.

Nie stwierdzono wirusa u świń. Belgia miała już do czynienia z wirusem ASF, ale całkowita eradykacja nastąpiła w 1985 r.

Potwierdzona obecność wirusa ASF na terenie Belgii wzbudziła ogromny niepokój w oddalonej o zaledwie 150 km Holandii, która zapowiedziała ścisły monitoring i dodatkową dezynfekcję środków transportujących świnie na granicy.

 

Źródło:POLSUS 

powrót
     
 
Rolniku, co zrobić aby zarobić ... Projekt zmiany ustawy o ubezpi ... Od 11 września zmieniają się z ...

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu: Rolniku, co zrobić aby zarobić?


...
W odpowiedzi na przedstawiony do zaopiniowania projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu upraw i zwierząt gospodarskich, Zarząd KRIR przekazał, że w związku z prz ... Od 11 września rolnicy będą musieli stosować zmienione przepisy dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt gospodarskich. O tego dnia wchodzi bowiem w życie ustawa ...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność