Rolnik Polski

Wtorek
27-6-2017

26 tydzień
Czas letni
Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >Kontakt
RolnikPolski.pl
home
2017-06-26

Ogólnopolska kampania „Dobre bo naturalne"

więcej >

2017-06-26

Fresh Market 2017 Business Meetings & Retail Center

Fresh Market 2017 to spotkanie dostawców świeżych owoców i warzyw z kupcami reprezentującymi sieci handlowe. Tegoroczna, Jubileuszowa X-Edycja, odbędzie się 21 września w Centrum Konferencyjnym Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. W ciągu dziewięciu lat Fresh Market zyskał uznanie zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie wydarzeniem wśród dystrybutorów owoców i warzyw z Europy i nie tylko.


więcej >

2017-06-26

Rzepak - czym kierować się w doborze odmiany?

Aktualnie producenci rzepaku dokonują wyboru materiału siewnego pod nowe zasiewy. Zastanawiają się, które z odmian najlepiej sprawdzą się w ich gospodarstwach. Oczywiście najważniejszym z kryteriów doboru jest potencjał plonowania. W przypadku uprawy rzepaku ozimego istotna jest także i zimotrwałość.  więcej >

2017-06-26

Aromaty spożywcze: czy powinniśmy kręcić na nie nosem?

Obecnie prawie każdy produkt spożywczy zawiera jakieś dodatki. Często są to aromaty, które mają nadać żywności lepszy smak oraz intensywniejszy zapach i zachęcić przez to konsumentów do zakupu towaru. Czy stosowane aromaty spożywcze nie są jednak szkodliwe dla naszego zdrowia?


więcej >

2017-06-26

Bogucki ogłasza dopłaty do zakupu jałówek mlecznych

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt rozporządzenia, który zakłada wprowadzenie dodatkowych mechanizmów, w tym pomocy dla producentów mleka w formie refundacji części kosztów zakupu jałówek hodowlanych ras mlecznych. O tym fakcie poinformował Jacek Bogucki, wiceminister rolnictwa podczas XXIV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie.


więcej >

2017-06-26

Film o zasklepianiu gleb

W ramach realizacji projektu RECARE (Preventing and remediating degradation of soils in Europe through land care) Zespół Zakładu Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów IUNG-PIB przygotował film poświęcony zagadnieniom związanym z zasklepianiem gleb. 


więcej >

2017-06-26

Produkcja jaj sposobem na Brexit

Rolnicy w Walii - jak informują tamtejsze media - zmieniają profil swojej produkcji w ten sposób, że zmniejszają dotychczasowe obszary działalności otwierając w to miejsce chów kur nieśnych. Takie postępowanie jest powszechnie uznawane za najlepszy sposób zabezpieczenia się farmerów przed ryzykami związanymi z Brexitem.


więcej >

2017-06-26

Niepowodzenie odchodzenia od jaj klatkowych w USA

W Stanach Zjednoczonych producenci jaj alternatywnych notują straty. Powodem jest mały popyt na tego typu jaja ze strony konsumentów. Takie informacje przekazał Dolph Baker, prezes największego dostawcy jaj do sieci detalicznych w USA, firmy Cal-Maine Foods, którego cytują szeroko amerykańskie media.


więcej >

2017-06-26

Ankieta Innofood

W związku z przystąpieniem do realizacji zaplanowanego w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju projektu strategicznego pn. Projekty rozwoju branż oraz spotkaniem z przedstawicielami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) w dniu 21 kwietnia 2017 r., Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z jednostkami naukowymi podjęło się zainicjowania i wsparcia opracowania Programu sektorowego pn. Innowacyjne produkty żywnościowe i technologie ich wytwarzania (INNOFOOD).


więcej >

2017-06-26

Inicjatywy międzynarodowe wsparcia ochrony roślin.

Dzisiaj w Gdańsku zakończyło się 55. posiedzenie Grupy Roboczej ds. Regulacji Fitosanitarnych Europejsko-Śródziemnomorskiej Organizacji Ochrony Roślin (EPPO). W pracach Grupy uczestniczyli specjaliści w zakresie zdrowia roślin z kilkunastu krajów członkowskich EPPO, w tym z Polski, przedstawiciel Komisji Europejskiej i obserwator z USA, pod przewodnictwem pana Martina Warda - Dyrektora Generalnego EPPO.


więcej >

2017-06-26

Nowe regulacje EAUG

Wprowadzane od 1 lipca br. przez państwa zrzeszone w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (EAUG) - Federacje Rosyjską, Białoruś, Kazachstan, Armenie, Kirgistan, nowe wymagania fitosanitarne w przypadku niektórych roślin odnoszą się do miejsca lub pola ich uprawy. więcej >

2017-06-26

W sprawie przywrócenia stosowania zapraw neonikotynoidowych w uprawie rzepak

23 czerwca 2017 r. realizując wniosek zgłoszony podczas VIII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych IV kadencji Zarząd KRIR wystąpił do resortu rolnictwa w sprawie przywrócenia stosowania zapraw neonikotynoidowych w uprawie rzepaku.


więcej >

2017-06-26

Uwagi KRIR do ustawy o podatku akcyzowym

22 czerwca 2017 r. Zarząd KRIR przekazał do projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych nie zgodził się na nakładanie dodatkowych obciążeń na rolników, tj. obowiązku zapłaty akcyzy w przypadku sprzedaży suszu tytoniowego połączonej z dostawą wewnątrzwspólnotową lub eksportem.  więcej >

     
Ostatnio dodane ogłoszenia
 

 
 
 
 
 
 
 
 

Reklamuj się u nas

 
Zoptymalizuj prowadzenie małej ... Czy można się przygotować na w ... „Stan energetyki wiatrow ...

Zjawisko zatorów płatniczych w przedsiębiorstwach jest obecne we wszystkich krajach europejskich. Jak wynika z badania Atradius średnio, aż 90 proc. firm zgłasza proble ...

...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność