Rolnik Polski

Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >RODO >Kontakt
RolnikPolski.pl
home
2018-12-14

Już jest drugi spot ogólnopolskiej społecznej kampanii „Zacznij myśleć”

Fundacja Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA wyemitowała drugi spot w ramach ogólnopolskiej społecznej kampanii „Zacznij myśleć”, która ma na celu ukształtowanie lepszej świadomości związanej z bezpieczeństwem życia na wsi, co ma przełożyć się na mniejszą liczbę wypadków. 


więcej >

2018-12-14

Ustanowienie ogólnokrajowego programu wsparcia wapnowania gleb

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych realizując wniosek z XIII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych, które odbyło się 8 października 2018 roku, zwraca się do Pana Ministra o ustanowienie ogólnokrajowego programu wsparcia wapnowania gleb.


więcej >

2018-12-14

Wspólny protest izb rolniczych w Brukseli

13 grudnia 2018 r. w Brukseli delegacja polskich izb rolniczych z Wiceprezesem KRIR Mirosławem Borowskim na czele wzięła udział we wspólnym proteście izb rolniczych i organizacji rolniczych z Litwy, Polski, Czech, Słowacji i Łotwy.


więcej >

2018-12-14

Przewaga konkurencyjna – nowe przepisy

więcej >

2018-12-14

Oznaczanie produktów spożywczych informacją o kraju pochodzenia

Wskazywanie kraju pochodzenia produktów spożywczych wynikające z przepisów unijnych 1. Dla większości nieprzetworzonych produktów spożywczych prawo unijne wprowadziło wymóg podawania kraju pochodzenia obowiązujący jednakowo we wszystkich państwach UE.


więcej >

2018-12-14

Decyzje w sprawie importu świń

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podjął decyzję o wstrzymaniu wydawania zezwoleń na import do Polski świń i mięsa wieprzowego z obszarów objętych ograniczeniami, tzw. stref czerwonych ASF.


więcej >

2018-12-13

Potrzebujemy zrównoważonej i odpowiedzialnej konsumpcji - Procter & Gamble na COP24

Zgodnie z założeniami Porozumienia Paryskiego ograniczenie wzrostu średniej temperatury na świecie do 1,5°C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej znacznie obniżyłoby ryzyko i skutki zmian klimatu. To wymaga jednak jak najszybszego doprowadzenia do znacznej redukcji emisji CO2. więcej >

2018-12-13

Wstrząśnięte ostatnimi decyzjami Europejskiego Urzędu Patentowego ws. patentowania naturalnych cech, Copa i Cogeca wzywają do zaprzestania tych praktyk.

5 grudnia, w ustnym wyjaśnieniu nt. patentu obejmującego rośliny pieprzowate, Europejski Urząd Patentowy unieważnił zasadę 28(2). Zasada ta głosiła, że wszystkie produkty otrzymane w wyniku czysto biologicznych procesów nie mogą zostać opatentowane. Decyzja Europejskiego Urzędu Patentowego sprawia, że znów będzie możliwe patentowanie naturalnych cech, co doprowadzi do niedopuszczalną sytuacją zarówno w zakresie społeczności rolniczej jak i poza nią.


więcej >

2018-12-13

Wniosek o umożliwienia sprzedaży wieprzowiny i jej przetworów w ramach rolniczego handlu detalicznego

W związku z wnioskiem przyjętym na XIII Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych samorząd rolniczy zwrócił się do ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie podjęcia działań w zakresie zmiany przepisów rozporządzenia KE 853/2004 z 29 kwietnia 2004 r. ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego w celu umożliwienia sprzedaży wieprzowiny i jej przetworów w ramach rolniczego handlu detalicznego z mięsa pozyskanego w ramach uboju gospodarczego.


więcej >

2018-12-13

„Porozmawiajmy o mleku”- podsumowanie projektu

więcej >

   Następna >>  
Ostatnio dodane ogłoszenia
 

 
 
 
 
 
 
 
 

Reklamuj się u nas

 
Innowacje dla rolnictwa ... Tworzymy kanon kuchni polskiej ... Jaka może być krowa przyszłośc ...
Minister Jan Krzysztof Ardanowski wziął dziś udział w konferencji pt. „Innowacyjne rozwiązania dla polskiego rolnictwa”. Była to kolejna z cyklu tego typu k ... Wszystkich miłośników kuchni polskiej zapraszamy do współpracy i zaangażowania się w projekt „Kanon kuchni polskiej"/„Polskie dziedzictwo kulinarne". ... ...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność