Rolnik Polski

Wtorek
24-10-2017

43 tydzień
Czas letni
Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >Kontakt
RolnikPolski.pl
home
2017-10-23

Ogólnopolska kampania „Dobre bo naturalne"

więcej >

2017-10-23

Preferencyjne warunki dla przetwórców w Banku BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas przygotował specjalną ofertę cenową dla firm zajmujących się przetwórstwem rolno-spożywczym. Nowi klienci Banku ubiegający się o kredyt inwestycyjny, kredyt Unia +, kredyt preferencyjny oraz kredyty obrotowe mogą z nich skorzystać bez prowizji przygotowawczej.  


więcej >

2017-10-23

Zakupiłeś używaną maszynę i co dalej?

Regularne wykonywanie posezonowych przeglądów w maszynie, zapewnia jej optymalne przygotowanie do intensywnej pracy polowej;
John Deere oferuje program Expert Check, który obejmuje profesjonalną kontrolę stanu technicznego maszyn;
Program stanowi wsparcie dla użytkowników ciągników, kombajnów zbożowych, ale również innych maszyn sezonowych takich jak: sieczkarnia czy opryskiwacz. więcej >

2017-10-23

Copa i Cogeca cieszą się z porozumienia co do poprawy i uproszczenia zasad WPR wraz z wprowadzeniem rozporządzenia Omnibus.

Copa i Cogeca wyraziły w tym tygodniu zadowolenie z porozumienia zawartego podczas negocjacji trójstronnych między posłami do Parlamentu Europejskiego i Radą UE co do uproszczenia unijnej polityki rolnej, wzmocnienia siły przetargowej rolników i usprawnienia programów ubezpieczeń pokrywających straty.


więcej >

2017-10-23

Prace nad wdrożeniem nowego prawa zdrowia roślin UE

Dyskusja dotycząca opracowania aktów wykonawczych do rozporządzenia 2031/2016 jest głównym tematem rozpoczynającego się w dniu 12 października spotkania szefów inspekcji fitosanitarnych państw Unii Europejskiej. Rozporządzenie wprowadza szereg istotnych zmian w dotychczasowych zasadach nadzoru nad zdrowiem roślin, dlatego też bardzo ważne jest jak najszybsze opracowanie projektów  oraz przeprowadzenie konsultacji ze środowiskami rolników i przedsiębiorców.


więcej >

2017-10-23

67. posiedzenie izb rolniczych państw Grupy Wyszehradzkiej

W dniach 18-19 października 2017 r. w Budapeszczcie odbyło się 67. posiedzenie izb rolniczych państw Grupy Wyszehradzkiej. W posiedzeniu udział wzięli reprezentanci Węgierskiej Izby Rolniczej, Rolniczej Izby Republiki Czeskiej, Krajowej Rady Izb Rolniczych, Słowackiej Rolno-Spożywczej Izby, Izby Rolniczej Republiki Litewskiej, Chorwackiej Izby Rolniczej i Narodowego Zrzeszenia Producentów Zbóż z Bułgarii. Z ramienia Krajowej Rady Izb Rolniczych udział w posiedzniu wziął Członek Zarządu KRIR Robert Nowak.


więcej >

2017-10-23

Poradnik "Czyste ciepło w moim domu ze spalania paliw stałych"

Sektor bytowo-komunalny jest głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Właśnie dlatego Ministerstwo Środowiska przygotowało poradnik dla obywateli nt. właściwego użytkowania domowych urządzeń grzewczych.


więcej >

2017-10-23

1,4 mld zł trafiło do rolników w ramach wypłaty zaliczek z tytułu tegorocznych dopłat bezpośrednich

16 października br. ARiMR rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 r. Ich wysokość, podobnie jak w roku ubiegłym, wynosi 70 proc. kwoty dopłat. W ciągu czterech pierwszych dni realizacji tych płatności na konta bankowe ok. 286 tys. rolników trafiło 1,4 mld zł.


więcej >

2017-10-23

O ważnych sprawach na forum w Bydgoszczy

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki, wziął udział w czwartej edycji Forum Rolniczego „Gazety Pomorskiej”, które odbywała się 20 października, w Bydgoszczy. W panelach dotyczących zarówno produkcji roślinnej jak i zwierzęcej. uczestniczyło ponad 500 rolników i przedstawicieli branży rolnej.


więcej >

2017-10-23

Sprawiedliwy łańcuch dostaw żywności − konsultacje

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne jak uczynić unijny łańcuch dostaw żywności bardziej sprawiedliwym. Potrwają one do 17 listopada br.


więcej >

     
Ostatnio dodane ogłoszenia
 

 
 
 
 
 
 
 
 

Reklamuj się u nas

 
O podwójnej jakości na Szczyci ... Rozpoczęła się wypłata zalicze ... „Stan energetyki wiatro ...

Podwójna jakość produktów i próba znalezienia rozwiązań, które pozwolą na zerwanie z praktyką dzielenia konsumentów na dwie kategorie − to główne zagadnienia S ...

16 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 rok.

...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność