Rolnik Polski

Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >RODO >Kontakt
RolnikPolski.pl
home

Agro Akademia Banku BGŻ BNP Paribas w Wielkopolsce

Trwa trzecia edycja Agro Akademii Banku BGŻ BNP Paribas, w ramach której specjaliści z różnych dziedzin dzielą się wiedzą przydatną w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Zaproszenie do udziału kierowane jest zarówno do dotychczasowych, jak i potencjalnych klientów Banku z sektora agro. Ostanie z siedmiu spotkań zaplanowanych w bieżącym cyklu odbędzie się 13 marca br. w Hotelu Remes w Opalenicy.

– W ramach Agro Akademii chcemy dotrzeć do jak największej liczby naszych obecnych i potencjalnych klientów, żeby dzielić się wiedzą o prowadzeniu biznesu w branży rolnej. To także platforma spotkań i wymiany doświadczeń. Networking jest ważny w każdej branży. Jesteśmy za półmetkiem tegorocznej edycji i możemy powiedzieć, że jest ona równie udana, co dwie poprzednie, w których udział wzięło ponad 1000 przedsiębiorców – mówi Maciej Piskorski, Dyrektora Departamentu Produktów Agro w Banku BGŻ BNP Paribas.

Tematyka bieżącej edycji Agro Akademii poświęcona jest głównie innowacjom w zarządzaniu gospodarstwem, z wykorzystaniem rolnictwa zrównoważonego. Podczas spotkań współpracujący z Bankiem eksperci z różnych dziedzin, dzielą się wiedzą o wybranych aktualnych tematach dotyczących polskiego rolnictwa.

Poruszane są m.in. kwestie związane z racjonalnym inwestowaniem oraz analizą przychodów i kosztów w gospodarstwach stosujących innowacyjne rozwiązania technologiczne w produkcji rolnej. Pojawia się temat związany z określeniem opłacalności rolnictwa zrównoważonego, ale z zastosowaniem rolnictwa precyzyjnego.

Mając również na uwadze tegoroczne zmiany w systemie płatności obszarowych, na spotkaniach eksperci z ARiMR dzielą się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi e-wniosków, które rolnicy niebawem będą zobligowani wypełniać. To bardzo gorący temat, co potwierdza atmosfera dotychczasowych spotkań podczas panelu dyskusyjnego i rozmów kuluarowych, poświęconych w dużej mierze właśnie temu tematowi. Nie brakuje w programie innego,  aktualnie ważnego tematu związanego z umowami kontraktacyjnymi, które są obowiązkowe dla większości rolników.

Cieszący się uznaniem podczas ubiegłych edycji blok tematyczny dotyczący rozwoju osobistych umiejętności ogólnych, m.in. z zakresu negocjacji, komunikacji w biznesie itp., jest  kontynuowany w tym roku  w formie poradnika „obsługi” urzędników.

Zaproszenie skierowane jest do rolników zainteresowanych udziałem w spotkaniach w ramach Agro Akademii. Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne.

Harmonogram spotkań i formularz rejestracyjny (wypełnienie którego jest warunkiem niezbędnym wzięcia udziału w Agro Akademii) znajdują się na stronie http://agroakademia.com.pl/

Informacje o firmie

Bank BGŻ BNP Paribas

www: http://www.bgzbnpparibas.pl

biuro prasowe: http://www.media.bgzbnpparibas.pl

 

Źródło:infoWire.pl 

powrót
     
 
Poprawa efektywności kwitnieni ... Nowe usługi oparte na danych z ... Nowa usługa już od stycznia ...
Ponad ¾ naszej flory to rośliny owadopylne. Z badań nad wpływem tych owadów na gospodarkę rolną wynika, iż wartość plonów uzyskiwanych corocznie dzięki zapylaczom ...

Efektem wzrostu emisji gazów cieplarnianych, w tym CO2, jest nie tylko zanieczyszczenie tym atmosfery, ale również wzrost temperatury na Ziemi. Glo ...

...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność