Rolnik Polski

Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >RODO >Kontakt
RolnikPolski.pl
home

O buraku cukrowym w Starym Polu

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w konferencji pt. „Aktualne zagadnienia technologiczne i organizacyjne w produkcji buraków cukrowych”, która odbyła się 7 lutego w Oddziale Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu.

Spotkanie zorganizowali: Oddział PODR w Starym Polu, KSC S.A. w Toruniu, Oddział „Cukrownia Malbork” oraz Związki Plantatorów Buraka Cukrowego w Malborku i Nowym Stawie.

Wiceminister przedstawił aktualne działania resortu na rzecz producentów buraków cukrowych i zapewnił, że kontynuowane są prace związane z właściwym funkcjonowaniem rynków rolnych, w tym rynku cukru, w celu poprawy warunków gospodarowania producentów rolnych. Ministerstwo będzie też aktywnie występowało z inicjatywami na rzecz stabilizacji tego rynku. Ma to szczególne znaczenie po zniesieniu od 1 października 2017 r. systemu kwotowania produkcji cukru i izoglukozy w UE.

W dalszej części spotkania omówiono zagadnienia technologiczne związane z uprawą buraka cukrowego, w tym obowiązki plantatorów wynikające z dyrektywy azotanowej oraz zwalczanie zachwaszczenia wtórnego, a także sytuację na rynku cukru i współpracę Krajowej Spółki Cukrowej z plantatorami. Na zakończenie podsumowano wyniki zakończonej kampanii buraczanej.

W konferencji uczestniczyło blisko 300 osób, w tym rolnicy, przedstawiciele jednostek obsługi rolnictwa i doradcy.

 

Źródło:MRiRW 

powrót
     
 
Niższe dopłaty w 2020 roku? ... Powstaje polska giełda spożywc ... Susza a gleba ...
... – Projekt wpisuje się bardzo szeroko w wykorzystanie cyfryzacji, w celu skojarzenia rolników-producentów z rynkiem. Krok po kroku dążymy do tego, aby polskie roln ... Trwa zima. Dla rolników i ogrodników to spokojniejsza pora. Tradycyjnie to czas podsumowań, analiz i podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw. W minio ...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność