Rolnik Polski

Wtorek
23-1-2018

04 tydzień
Czas zimowy
Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >Kontakt
RolnikPolski.pl
home

Sytuacja na rynku jaj w USA i Australii

Amerykański departament rolnictwa prognozuje, że w pierwszym kwartale tego roku jaja w USA podrożeją o około 35 procent. Powodem tego wzrostu ma być rosnący popyt wewnętrzny i zagraniczny na amerykańskie jaja. Popyt krajowy generują przede wszystkim konsumenci, którzy spożywają obecnie 274 jaja rocznie, co jest najwyższą wartością w USA od 38 lat. Za rosnącym popytem zagranicznym ma natomiast stać grypa ptaków, którą wykorzystują amerykańscy producenci do agresywnego wchodzenia na dotknięte wirusem rynki.

Tymczasem nadpodaż jaj na południu Australii doprowadziła do decyzji o zmniejszeniu produkcji przez znaczną część ferm. Wielu farmerów produkuje obecnie poniżej kosztów stąd konieczność likwidacji części kur. Winę za niskie ceny jaj przypisuje się sytuacji sprzed kilku lat kiedy braki i wysokie ceny jaj zachęciły do prorozwojowych inwestycji.


Źródło:KIPDiP

powrót
     
 
Spotkanie dotyczące zapewnieni ... Dwa sposoby na walkę z emisjam ... Znakowanie krajem pochodzenia ...
W dniu 9 stycznia br. w siedzibie Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa odbyło się spotkanie Głównego Inspektora z przedstawicielami:
...
... Przekazujemy do konsultacji projekt rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) ustanawiającego zasady stosowania art. 26 ust. 3 Rozporządzenia (UE) nr 1169/2011 Parlament ...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność